(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-28 10:15

Derbi senda

(Nr 2244987)
Derbi senda

Marka i model:

Derbi senda

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 125.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Myślenice, 32-400, Polska

28 gru 2017

Adres i termin dostawy

Pszczyna, 43-200, Polska

28 gru 2017