(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

derbi senda (Nr 6137958)

derbi senda

Marka i model:

derbi senda

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 996.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 cze 2020 do 14 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 14 cze 2020 do 28 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.