(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

derbi senda 50cc drd racing (Nr 7621765)

derbi senda 50cc  drd racing
Waga
Sztuk
derbi senda 50cc drd racing
Długość
300 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
745 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, La Garriga

5 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.