Derbi Senda R x 1, Yamaha Aerox 50 x 1, Derbi Senda DRD X-Treme 50 R x 1 (Nr 7520756)

Derbi Senda R x 1, Yamaha Aerox 50 x 1, Derbi Senda DRD X-Treme 50 R x 1
Waga
Sztuk
Derbi Senda R
Długość
200 cm
97 kg
1
Yamaha Aerox 50
Długość
170 cm
97 kg
1
Derbi Senda DRD X-Treme 50 R
Długość
212 cm
96 kg
1
Łączna waga:
290 kg
Dystans
884 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Od 3 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Oliva

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.