(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Derbi Senda Xtreme 50 R (Nr 6651035)

Derbi Senda Xtreme 50 R
Waga
Sztuk
Derbi Senda Xtreme 50 R
Długość
222 cm
118 kg
1
Łączna waga:
118 kg
Dystans
629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Arroyomolinos

10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Tudela

10 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.