(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 13:36

Derbi terra 125

(Nr 2116401)
Derbi terra 125

Marka i model:

Derbi terra 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1955.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Legnica, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Casteddu/Cagliari, Włochy

Termin elastyczny