Derbi Terra 125 (Nr 7531649)

Derbi Terra 125
Waga
Sztuk
Derbi Terra 125
Długość
214 cm
117 kg
1
Łączna waga:
117 kg
Dystans
602 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 mar 2021 do 6 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 11 mar 2021 do 12 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.