derbi variant sport (Nr 5572951)

derbi variant sport

Marka i model:

Derbi Variant Sport

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 124.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalunya, La Bisbal D'empordà

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.