Deska windsurfingowa (Nr 8050970)

Deska windsurfingowa
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Deska windsurfingowa
260 x 85 x 20 cm
10 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
10 kg
Dystans
788 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Hof

Od 27 wrz 2021 do 10 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 wrz 2021 do 17 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których transport zobowiązuje do szczególnej uwagi uważa się przesyłki, które często ulegają defektom oraz są kruche i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich m.in. instrumenty muzyczne, przedmioty tłukące się, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z łamliwych surowców. W otoczeniu najczęściej przewożonych przedmiotów znajdziemy pianina, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia właściwego zabezpieczenia przesyłki jest kluczowa. Dobrą praktyką jest zastosować materiały zabezpieczające jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa lub papier. Folii bąbelkowej i kartony dobrze jest wziąć do ochronienia małych fragmentów – można je kupić w sklepie budowlanym lub w serwisach w sieci. Podczas gdy folia stretch stosowana będzie do osłonięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia pakunku można zastosować również koce, styropian, czasopisma, ręczniki i taśmy.

 

Koszt transportu przesyłki o specjalnej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która domaga się szczególnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz wymiarów, a także od trasy między miejscem załadunku oraz miejscem rozładunku. Na ostateczny koszt może zaważać również konieczność zapewnienia surowców ochraniających przez firmę transportową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie Warta - Gliwice wydano niecałe 250 zł. Tymczasem za transport zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź zostało zapłacone 200 PLN. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy cena wyniosła 300 PLN.