(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Deski (Nr 6751306)

Długość [m]:

5.50

Szerokość [m]:

0.30

Wysokość [m]:

0.03

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Dołhobyczów

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Siestrzeń

Od 26 paź 2020 do 29 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 t. oraz inne maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i wielkość. Trzeba również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, wypada opisać opakowanie. Istotna bywa także informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy również załadunek i wyładunek. Kluczowy może być również czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.