(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Desktop PC (Nr 5973335)

Desktop PC

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

7

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Careful transportation to not damage hardware

Opakowanie ładunku:

PC

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Od 21 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Connecticut, New Haven

Od 1 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz wymaga wielkiej ostrożności uważa się przedmioty, które łatwo ulegają defektom oraz są kruche i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich na przykład instrumenty muzyczne, przedmioty szklane, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z łamliwych tworzyw. W otoczeniu najczęściej przetransportowywanych rzeczy natkniemy się na gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia odpowiedniego ochronienia przesyłki jest istotna. Warto zastosować tworzywa zabezpieczające jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa oraz tektura. Folii bąbelkowej i kartony najlepiej wziąć do ochronienia niedużych przedmiotów – można je kupić w sklepie budowlanym lub w serwisach internetowych. Natomiast folia stretch wykorzystywana będzie do zawinięcia całego przedmiotu. Do ochronienia przesyłki można użyć także pledy, styropian, gazety, ręczniki oraz taśmy.

 

Koszt przewozu pakunku o szczególnej ostrożności

 

Cena przewozu przesyłki, która domaga się szczególnej ostrożności zależy od wagi oraz gabarytów, jak również od odległości pomiędzy punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na ostateczny koszt może zaważać również potrzeba zapewnienia surowców zabezpieczających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta zapłacono blisko 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 zł. Za transport rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 zł.