(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Deszczownia (Nr 5643251)

Marka i model:

Irrimec st15

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

3.30

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Dystans: 1708.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Kraje Loary, Montaigu

Od 1 sty 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kostrzyn

Od 1 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych często jest transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Ogromne pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie poruszać się po drogach, dlatego że ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Utrudnienie przedstawiać może jeszcze nacisk osi urządzeń rolniczych, który przewyższa reguły możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni posiadać należycie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przerasta możliwe reguły rozmiarem lub wagą, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas przewozu.