(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 13:59

Diablini 250

(Nr 2121753)
Diablini 250

Marka i model:

Diablini 38

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [zł]:

4500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 430.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Stargard, 73-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ozorków, 95-035, Polska

Termin elastyczny