(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 18:39

dkw (Nr 2750976)

Marka i model:

DKW

Waga w kg (łączna):

124.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2023.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sjøholt, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stanisława Kunickiego, Gliwice, Polska

Termin elastyczny