(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-05-30 10:43

dł-6m, szer- 2,40m, wys-2m

(Nr 1818540)
dł-6m, szer- 2,40m, wys-2m

Długość [m]:

6,10

Szerokość [m]:

2,40

Wysokość [m]:

2,40

Waga w kg:

2500.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 143.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy kontener ma właściwy osprzęt, który umożliwia montowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery przeważnie transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

    Popularnym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te zwykle stosuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne są również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się do transportu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w przewozie ładunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Cena przewozu kontenera

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości i typu transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Chorzowska, Gliwice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rycerka Górna, Polska

Termin elastyczny