(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

dmuchawa (Nr 7634554)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
dmuchawa
500 x 190 x 250 cm
1100 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1100 kg
Dystans
309 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Dobre Miasto

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Wiekowice

16 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych prawie zawsze jest przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, bo ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Problem stanowić może także nacisk osi pojazdów uprawnych, który przerasta standardy dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z naczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych mają odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dopuszczalne standardy wielkością lub wagą, potrzebne jest odebranie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn rolniczych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być dodatkowo czas przewozu.