(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dniepr (Nr 4748936)

Dniepr

Marka i model:

Dniepr 650

Waga w kg (łączna):

280.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1593.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Dopiewiec

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Crediton

17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.