(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dniepr MT11 z bocznym wózkiem (Nr 6064060)

Dniepr MT11 z bocznym wózkiem

Marka i model:

Dniepr

Waga w kg (łączna):

600

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2969.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Iwanofrankowski, Iwano-Frankiwsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Teruel

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.