(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-05 15:48

dniepr solo

(Nr 1828955)
dniepr solo

Dystans: 1540.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

1200 zł

nieaktualna przesyłka

Szczegóły oferty:

Data oferty:

14-06-2017, 13:00

Załadunek możliwy w terminach:

od 2017-06-16 do 2017-06-28

Czas transportu (dni):

2

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Oferta ważna do:

2017-06-27, 13:00

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 1200 zł

Wiadomości:

1200 zł

oferta wygasła

Szczegóły oferty:

Data oferty:

13-06-2017, 10:58

Załadunek możliwy w terminach:

od 2017-06-14 do 2017-06-15

Czas transportu (dni):

2

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Oferta ważna do:

2017-06-14, 10:57

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 1200 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Siedlce, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Arras, Francja

Termin elastyczny