(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Do przewiezienia 2 motocykle z Niemiec do Polski (Nr 4898126)

Marka i model:

Honda XL-125 KAawasaki Er-5

Waga w kg (łączna):

340.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1084.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Ennepetal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.