(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-09-01 17:54

Do przewiezienia BMW S1000 RR z 2014 (Nr 1025112)

Marka i model:

BMW S1000 RR

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000 zł

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2011.20 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Coventry, CV1 5AE, HARNALL LANE EAST, 25

Od 3 wrz 2016 do 11 wrz 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Humniska, 36-206, Humniska, 884a

Od 15 wrz 2016 do 19 wrz 2016