(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Doberman (Nr 5254310)

Doberman

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 1900.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Altenstadt

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.