(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dodge (Nr 4915734)

Dodge

Marka i model:

Dodge

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3105.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 13 wrz 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Konstanca, Constanța

Od 16 wrz 2019 do 17 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.