(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dodge (Nr 5393202)

Marka i model:

Dodge Journej

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1795.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kalisz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.