(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 17:15

dodge charger

(Nr 2244120)
dodge charger

Marka i model:

dodge charger

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 581.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny