(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Dodge Charger (Nr 7162521)

Dodge Charger
Waga
Sztuk
Dodge Charger LD [restyling] (2014 - 2020) SRT Sedan 4-Drzwiowy
Długość
510 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
148 cm
ok.
2025 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2025 kg
Dystans
1035 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 12 sty 2021 do 15 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 12 sty 2021 do 15 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.