(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 14:11

Dodge Grand Caravan

(Nr 2997228)

Marka i model:

Dodge Grand Caravan

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 1556.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Llagostera, 17240, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Seelze, 30926, Niemcy

Termin elastyczny