(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-17 17:51

dodge iourney (Nr 2295268)

dodge iourney

Marka i model:

dodge journey

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 106.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

22 sty 2018

Adres i termin dostawy

Radom, Polska

Termin elastyczny