(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 12:00

DODGE RAM 1500

(Nr 2253000)
DODGE RAM 1500

Marka i model:

DODGE RAM 1500

Waga w kg (łączna):

2100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 359.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Neuss, Niemcy

4 sty 2018