(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Dodge RAM 1500 (Nr 4987430)

Marka i model:

Dodge RAM

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 988.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Euskirchen

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Solec Kujawski

2 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.