(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-01 10:43

dog

(Nr 2249364)
dog

Waga w kg (łączna):

1.00

Dystans: 2169.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Ateny, 10431, Grecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Larnaka, Cypr

Termin elastyczny