Dog (Nr 7545697)

Waga
Sztuk
Dog
27 kg
1
Łączna waga:
27 kg
Dystans
3625 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Newcastle Upon Tyne

Od 21 cze 2021 do 27 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.