(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dog (Nr 7556117)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Białoruś, Brest Region, Boshnya

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Tamil Nadu, Ćennaj

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.