Dog (Nr 7559005)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Bośnia I Hercegowina, Federacja Bośni I Hercegowiny, Sarajewo

Od 16 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Minnesota, Minneapolis

Od 29 kwi 2021 do 29 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.