(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

dog (Nr 7569965)

dog
Waga
Sztuk
dog
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
2177 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Białoruś, Obwód Miński, Mińsk

Od 21 kwi 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.