(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

dog (Nr 7583062)

dog
Waga
Sztuk
dog
38 kg
1
Łączna waga:
38 kg
Dystans
2250 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Egipt, Kair, Kair

2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Sudan, Khartoum, Chartum

2 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.