Dog (Nr 7598115)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
2267 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 1 lip 2021 do 6 lip 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.