Dog (Nr 7885333)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
4 kg
1
Łączna waga:
4 kg
Dystans
2792 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Bułgaria, Warna, Warna

Od 1 paź 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 1 paź 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.