Dog (Nr 7964280)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
28 kg
1
Łączna waga:
28 kg
Dystans
3433 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Archeological Museum Of Messinia, Malta

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 28 paź 2021 do 3 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.