Dog (Nr 8012817)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
9 kg
1
Łączna waga:
9 kg
Dystans
2024 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 10 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, La Rioja, Logrono

Od 10 paź 2021 do 17 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.