Dog (Cavalier King Charles) x 1, bag x 3 (Nr 7612326)

Dog (Cavalier King Charles) x 1, bag x 3
Waga
Sztuk
Dog (Cavalier King Charles)
7 kg
1
bag
20 kg
3
Łączna waga:
67 kg
Dystans
2816 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Limerick, Limerick

Od 30 cze 2021 do 2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 2 lip 2021 do 4 lip 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.