(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dog, French Bulldog (Nr 7547350)

Dog, French Bulldog
Waga
Sztuk
Dog, French Bulldog
11 kg
1
Łączna waga:
11 kg
Dystans
13398 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Johannesburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Serbia, Ministry Of Interior - Police Station Savski Venac, Belgrade

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.