Dog x 1, Dog x 1 (Nr 8016157)

Waga
Sztuk
Dog
16 kg
1
Dog
9 kg
1
Łączna waga:
25 kg
Dystans
1549 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Haarlem

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.