(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

dog x 2 (Nr 7543567)

dog x 2
Waga
Sztuk
dog
20 kg
2
Łączna waga:
40 kg
Dystans
2291 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Barillas

Od 16 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Jihovýchod, Hodonín

Od 17 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.