(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

dogs (Nr 5295070)

Marka i model:

renault captur

Waga w kg (łączna):

1234

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5273.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Utrecht

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, ‏محافظة بورسعيد, Port Said

Od 27 sty 2020 do 10 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.