(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-03-08 17:05

Doładunek motocykl (Nr 1676092)

Doładunek motocykl

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 368.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Kleinmachnow

Od 8 mar 2017 do 9 mar 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny