(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Dom (Nr 4738388)

Dom

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

4

Dystans: 862.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Alzey

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Niwnica

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz pracochłonnym procesem, ale kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy wykonać selekcję posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od dawna nie używamy lub jeśli jest zepsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się wytrzymałe pudła, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na kilka pakunków, żeby bez wysiłku było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym lokalu. Duże meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy mamy materiały izolujące, np. jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć pledy, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Tymczasem drobne rzeczy okręćmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub problemy w podjeździe pod dom. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne wymogi odnoszące się do jakiś mebli.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie naszego majątku.