(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dom (Nr 4932622)

Dom

Waga w kg (łączna):

1100.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1431.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Trezzone

9 wrz 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, gdy właściwie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych problemów.

            Na początek warto zrobić eliminację posiadanych mebli. Kiedy czegoś od dawna nie stosujemy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać talerze na kilka pakunków, żeby prościej było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku pomoże przy otwieraniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym domu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy posiadamy surowce izolujące, takie jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej delikatne rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem nieduże rzeczy zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź utrudnienia w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się szczególne wymogi odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i osłanianie twojego dobytku.