Dom (Nr 6032008)

Dom

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

5+

Dystans: 1058.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Aargau, Mettau

Od 1 cze 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Obrzycko-Zamek

15 cze 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy zrobić eliminację posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych rzeczy nadadzą się mocne pudła, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać talerze na parę pakunków, aby prościej było je przenieść. Opisanie każdego kartonu pomoże przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jak posiadamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej kruche rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować koce, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast niewielkie rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w podjeździe pod lokal. Dodatkowo należy poinformować, jeżeli występują nietypowe wymogi odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najciekawsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i zabezpieczenie naszego mienia.