(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

dom (Nr 6077000)

Waga w kg (łączna):

1200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

3

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 1647.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Shrewsbury

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

24 lip 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych trudności.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub gdy jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich sprzętów nadadzą się wytrzymałe kartony, które można kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo podzielić segregatory na parę pakunków, aby nietrudno było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jak mamy surowce osłaniające, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i zakleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast małe meble owińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne kryteria dotyczące jakiś rzeczy.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie twojego majątku.